VIDEO | Andrei Burcă a marcat primul său gol în Arabia Saudită! Florin Tănase a fost şi el titular

Al Okhdoud, formaţia la care activează fotbaliştii români Florin Tănase şi Andrei Burcă, au remizat, luni, scor 1-1, pe terenul celor de la Al-Shabab, într-o partidă din prima etapă a campionatului din Arabia Saudită.

Golul lui Al Okhdoud a fost marcat de fundaşul central român Andrei Burcă, în minutul 41, dintr-o lovitură de la 11 metri.

Andrei Burcă a marcat în Arabia Saudită

Fostul jucător al celor de la CFR Cluj a arătat ”sânge rece”, cu o execuţie pe centru, fără şanse pentru portarul advers

Andrei Burcă şi Florin Tănase au fost titulari în meciul contra celor de la Al Shabab. Fundaşul central a fost integralist, în timp ce atacantul a fost schimbat în minutul 74, cu Al Saleem.

Andrei Burcă a semnat cu Al-Okhdood în această vară, după patru ani petrecuţi la CFR Cluj, în schimbul a 800.000 de euro.

De partea cealaltă, Florin Tănase a semnat din postura de jucător liber de contract după ce şi-a reziliat contractul cu Al Jazira din Emiratele Arabe Unite.

• 3,7 milioane de euro este cota de piaţă a lui Andrei Burcă, conform transfermarkt.de.
  • 3,5 milioane de euro este cota de piaţă a lui Florin Tănase, conform transfermarkt.de.

Afla mai multe despre: andrei burca