VIDEO | Andrei Radu a rămas împietrit. A primit un gol magnific în meciul Udinese - Genoa

Andrei Radu a părăsit naţionala de tineret înainte de meciul cu Danemarca pentru a pregăti meciul echipei de club din această etapă, dar totul a fost în zadar. Căpitanul României U21 a încasat un gol magnific în meciul Udinese - Genoa.

Era deja 1-0 pentru Udinese, după ce Okaka a deschis scorul în minutul patru. O reuşită la care apărarea lui Genoa a fost făcută KO, iar Radu nu a avut ce să facă. În minutul 62, însă, Radu a fost lăsat mască. Mandragora a marcat un gol magnific, reuşită pe care portarul român, despre care se vorbeşte că ar urma să fie răscumpărat de Inter, a putut doar să o admire.

Afla mai multe despre: andrei radugenoa