VIDEO | Aşteptarea lui Carlos Casap a luat sfârşit! A marcat din nou în Liga 1, după o pauză de 560 de zile

Mijlocaşul celor de la Viitorul Constanţa, Carlo Casap (21 de ani) a reuşit să marcheze din nou în Liga 1, după o pauză de 560 de zile de la ultima reuşită. Echipa sa, s-a impus pe terenul celor de la FC Voluntari, scor 2-0, într-o partidă din etapa a 7-a a Ligii 1.

Timişoareanul Carlo Casap a marcat, luni seară, pe terenul celor de la FC Voluntari, în victoria echipei sale, Viitorul Constanţa, scor 2-0, într-un duel din etapa a 7-a din Liga 1. Internaţionalul de tineret a aşteptat 560 de zile până la o nouă reuşită pe prima scenă a fotbalului românesc. Ultimul său gol a fost marcat pe 8 mai 2019, într-un Astra Giurgiu - Viitorul Constanţa 1-4.

Carlo Casap a suferit o ruptură de ligamente încrucişate, într-un meci cu Gaz Metan, la începutul sezonului 2017/2018, a lipsit întregul sezon regulat, şi a revenit în play-off, după aproape 9 luni, bifând ultimele zece minute din meciul cu Poli Iaşi. Nu a fost folosit prea mult în acel final de sezon, dată fiind şi situaţia lui.

Pe 8 aprilie 2019 reuşea ultimul său gol în Liga 1, până la reuşita de luni seară, de la Voluntari.

• 20 de meciuri şi 3 goluri are Carlo Casap în Liga 1 pentru Viitorul Constanţa.