VIDEO | Atalanta - Inter 4-1. Echipa lui Spalletti, înfrângere fără drept de apel pe Stadio Atleti Azzurri d'Italia

Serie A

Echipa Internazionale Milano a fost învinsă, duminică, în deplsare, cu scorul de 4-1 (1-0), de Atalanta Bergamo, în etapa a XII-a a campionatului italian, Serie A.

Hateboer a deschis scorul în minutul 9 pentru gazde, Icardi a egalat din penalti, în minutul 47, înainte ca Mancini, Djimsiti şi Gomez să stabilească rezultatul final, cu goluri în minutele '62 şi '88, respectiv '90+4. Brozovici (Inter) a fost eliminat, în minutul 90+2.

Inter rămâne pe locul 3, cu 25 de puncte. Juventus conduce în clasament, cu 31 de puncte, urmată de Napoli, cu 28 de puncte.

Atalanta urcă provizoriu de pe locul 11 pe 6, cu 18 puncte, în urma rezultatului de duminică.

Afla mai multe despre: inter milanoatalantaserie a