VIDEO | Athletic Bilbao - Getafe 5-1. Spectacol făcut de Supercampioana Spaniei în LaLiga!

La Liga

Câştigarea Supercupei Spaniei le-a dat aripit jucătorilor lui Bilbao.

Bascii au făcut instrucţie cu Getafe, dar nu au început deloc bine partida. Şi-au prezentat trofeul, dar nici nu au apucat să se aşeze bine în teren că şi au primit gol. Cucurella a marcat în secunda 18 cel mai rapid gol al lui Getafe în La Liga. Bilbao a revenit pe tabelă după zece minute. Muniain a centrat perfect, iar Raul Garcia a finalizat spectaculos. Oaspeţii puteau intra în avantaj la cabine, dar Mata a ratat o lovitură de la 11 metri. A fost măcel în actul secund. Jucătorilor lui Marcelino le-a ieşit absolut tot şi şi-au umilit adversarii. Alvarez şi-a adus repede echipa în avantaj, iar Raul Garcia a reuşit dubla cu o superbă lovitură de cap. Pentru mijlocaş a fost cea de-a cincea reuşită din ultimele patru meciuri. Bascii au mai punctat de două ori în ultimul sfert de oră. Berenguer a marcat la două minute după ce a fost introdus pe teren, iar De Marcos a stabilit scorul final, Bilbao - Getafe 5 la 1.

Afla mai multe despre: bilbaogetafevideolaliga