VIDEO Augsburg - FC Koln a fost ultimul meci al zilei în Bundesliga. Vezi golurile AICI

Bundesliga

Aubgsburg şi FC Koln au remizat 1-1 într-un meci transmis de Telekom Sport

Nu s-a marcat niciun gol în prima repriză a partidei dintre Augsburg şi Koln, dar gazdele au beneficiat de o lovitură de la 11 metri. Horn l-a faultat în careu pe Sarenren-Bazee, apoi s-a revanşat şi a apărat penalty-ul executat de Niederlechner.

Partida s-a încins în final. Modeste a deschis scorul la doar trei minute după ce a fost introdus pe teren. Max Philipp a stabilit scorul final, Augsburg - Koln 1 la 1.

LIVE VIDEO Augsburg - FC Koln 1-1 (Max 88 / Modeste 86)

Augsburg: Luthe - Framberger, Jedcaj, Uduokhai, Max - Gruezo, Khedira - Vargas, Richter, Bazee - Niedrlechner
Koln: Horn - Ehizibue, Leistner, Csichos, Schmitz - Hector, Skhiri - Kainz, Uth, Jakobs - Cordoba

Min 88. Replică imediată a gazdelor. Max reuşeşte să restabilească egalitatea aproape imediat

Min 86. FC Koln dă lovitura! Anthony Modeste marchează pentru oaspeţi

Min 26. Niederlechner ratează o lovitură de la 11 metri pentru gazde

Pe WWK Arena din Augsburg, FC Koln caută o victorie care o poaate scoate din zona ”nisipurilor mişcătoare”. Augsburg are cu trei puncte mai puţin în clasament şi se simte automat mult mai ameninţată de echipele clasate pe locurilr 15-18.

Koln a bifat doar două remize în ultimele cinci meciuri din Bundesliga, în timp ce Augsburg pare să aibă o formă mai bună, ţinând cont de victoria obţinută la Schalke în urmă cu trei etape.

Afla mai multe despre: augsburgkoln