VIDEO | Barca în derivă. FC Barcelona - Athletic Bilbao 1-1, al treilea meci consecutiv fără victorie pentru catalani

FC Barcelona

Al treilea meci consecutiv fără victorie pentru FC Barcelona în campionat. Campioana Spaniei nu a putut trece pe teren propriu de un Athletic Bilbao excelent organizat şi foarte disciplinat.

A fost nevoie de intrarea lui Lionel Messi ca gruparea blaugrana să reintre în meci. Oaspeţii marcaseră primii, cu patru minute înainte de pauză, prin Oscar de Marcos.

Din minutul 55, Barca i-a avut pe teren atât pe Leo Messi, cât şi pe Sergio Busquets, fotbalişti menajaţi de Ernesto Valverde în această confruntare. A treia schimbare a catalanilor avea însă să aducă egalarea. Munir El Haddadi a marcat golul egalizator în minutul 85, după un asisst al lui Lionel Messi. A fost primul gol marcat de Munir după doi ani de zile. Ultimul îl marcase acum două sezoane în Supercupa Spaniei, tot după o pasă a lui Messi.

Starul argentinian a avut din nou ceva împărţit cu arbitri la finalul partidei.

Barcelona strânge doar două puncte din ultimele trei meciuri, ceva ce nu s-a mai întâmplat de mai bine de doi ani.

Afla mai multe despre: leo messifc barcelonaprimera divisionla liga