VIDEO | Barcelona, aproape de a o imita pe Real Madrid în Cupa Spaniei! Catalanii au ratat două penalty-uri şi au ajuns în prelungiri cu Cornella

Barcelona a fost la un pas de umilinţă în faţa echipei de liga a treia, care a eliminat-o pe Atletico Madrid în turul precedent. Catalanii s-au impus greu cu 2-0 în faţa echipei Cornella.

VIDEO | Cornella - Barcelona 0-2, în Cupa Spaniei, după prelungiri

A fost 0-0 după 90 de minute de joc, datorită unui portar de 21 de ani, Ramon Juan Ramirez, care a făcut meciul vieţii. Goalkepeerul de la Cornella a apărat două lovituri de la 11 metri primite de Barcelona în prima repriză. Una lui Pjanic, în prima rerpriză, şi încă una cu 10 minute înainte de finalul timpului regulamentar, lui Dembele.

În final, a mai avut o intervenţie fabuloasă la un şut al aceluiaşi Pjanic. Juan Ramirez a început excelent şi prelungirile: l-a blocat din nou excelent pe Dembele. Un minut mai târziu, francezul a reuşit în sfârşit să-l învingă.

În prelungirile prelungirilor a mai înscris şi Braitwhaite, iar catalanii s-au calificat în optimi.

Miercuri, Real Madrid a fost eliminată din Cupa Spaniei de Alcoyano.

Afla mai multe despre: barcelonacornellacupa spaniei