A fost bătăie generală la un meci din turul trei preliminar al Conference League. Suporterii au intrat pe teren, iar partida a fost întreruptă.

Maribor şi Fenerbahce s-au întâlnit în manşa retur a turului al treilea din preliminariile Conference League.

Rezultatul din tur a fost categoric în favoarea formaţiei din Turcia. Pe teren propriu, Fener s-a impus cu 3-1.

Astfel, s-a deplasat în Slovenia ca mare favorită la calificarea în play-off-ul competiţiei.

VIDEO | Bătaie generală între suporteri la Maribor - Fenerbahce. Meciul din Slovenia, întrerupt. În cât timp s-a reluat partida

Iar meciul de la Maribor a început cum nu se poate mai bine pentru turci. Fenerbahce a deschis scorul, prin Kahveci, în minutul 17.

Slovenii au auvt şansa să revină în joc, dar Jakupovic a ratat un penalty, în minutul 32. Prin urmare, oaspeţii au intrat la pauză cu avantaj pe tabelă.

Totuşi, în minutul 67, meciul a fost întrerupt. Suporterii celor două echipe au intrat pe teren şi s-au luat la bătaie.

Partida a fost întreruptă aproape 30 de minute, până să fie reluată. Incidente au izbucnit şi în afara stadionului, pe străzile din Maribor.

Tot astăzi, în turul trei preliminar din Conference League, Sepsi a reuşit calificarea în play-off-ul competiţiei, în timp ce FCSB a fost eliminată.

Afla mai multe despre: conference leaguemaribor fenerbahcemeci intrerupt