VIDEO | Bayern - Frankfurt 1-3. Eintracht ia Cupa Germaniei după o pauză de 30 de ani!

Frankfurt a dat lovitura în finala Cupei Germaniei, câştigând trofeul după ce ce a învins-o pe Bayern Munchen, scor 3-1. Este primul astfel de trofeu pe care Eintracht îl câştigă în ultimii 30 de ani. Are cinci în total!

Bayern - Frankfurt 1-3 (Lewandowski 52 / Rebic 11, 82, Gacinovic 90+6)

ECHIPELE DE START

Bayern (4-1-4-1): Ulreich - Kimmich , Süle , Hummels , Alaba - Javi Martinez - T. Müller , Thiago , James , F. Ribery - Lewandowski

Rezerve: Neuer,Juan Bernat,Rafinha,Coman,Rudy,Tolisso,Wagner

Frankfurt (3-4-2-1): Hradecky - Abraham , Hasebe , Salcedo - da Costa , Mascarell , de Guzman , Willems - K.-P. Boateng , M. Wolf - Rebic
Rezerve: Zimmermann,Russ,Tawatha,Fabian,Gacinovic,Haller,Jovic

Min 90+6. GOOOOOL Frankfurt! Gacinovic asigură trofeul!

Min 82. GOOOOOL Frankfurt. Rebic face dubla!

Min 52. GOOOOOOl Bayern! Lewandowski restabileşte egalitatea.

Min 11. GOOOOOL Frankfurt! Rebic deschide scorul!

Min 8. Robert Lewandowski izbeşte bara!

Min 1. A început meciul.

LIVE VIDEO | Bayern - Frankfurt

Campioana în exerciţiu a Germaniei, Bayern intră în acest meci cu obiectivul clar de a cuceri al 19-lea trofeu al Cupei şi al 12-lea event din istorie. E clar că bavarezii sunt favoriţi în acest duel, în care o înfruntă pe Eintracht Frankfurt. Adversara de sâmbătă a lui Bayern este antrenată de Niko Kovac, antrenor care o va prelua pe Bayern în această vară. Eintracht luptă pentru al cincilea trofeu al Cupei din istorie, la 30 de ani de la ultima astfel de performanţă.

Bayern câştigat titlul cu un avans de 21 de puncte faţă de următoarea clasată, Schalke 04 şi a încheiat sezonul cu un eşec, scor 1-4, pe teren propriu, cu VfB Stuttgart. Meciul a pus capăt unei serii de şase victorii în campionat. A câştigat ambele meciuri directe cu Frankfurt din acest sezon: 1-0 în deplasare, 4-1 pe teren propriu.

Afla mai multe despre: bayernfinala cupei