VIDEO | Bijuteria lui Mahrez a trimis Algeria în finala Cupei Africii! Gol la ultima fază pentru starul lui Manchester City

Mijlocaşul a înscris în al cincilea minut al prelungirilor în semifinala contra Nigeriei atunci câns scorul era 1-1.

Algerienii marcaseră primii după autogolul lui Troost Ekong din finalul primei reprize. Adversarii au egalat după o lovitură de la 11 m acordată după consultarea VAR, dar partida nu s-a dus în prelungiri. În minutul 90+5, Mahrez a dat lovitura cu un gol dintr-o lovitură liberă din marginea careului care a trimis Algeria în finală după 29 de ani. În ultimul act, algerienii vor întâlni Senegalul vineri, tot la Cairo.

Afla mai multe despre: cupa africiimahrezalgerianigeria