VIDEO | Borussia Dortmund a zdrobit-o pe Freiburg. Moment inedit oferit de portarul gazdelor la o întrerupere

Borussia Dortmund

Fanii au oprit meciul dintre Dortmund şi Freiburg. Portarul gazdelor a profitat de întrerupere şi s-a jucat cu o minge de tenis.

Borussia Dortmund, victorie la scor de neprezentare cu Freiburg

Borussia Dortmund a câştigat meciul cu Freiburg, scor 3-0, şi nu are cum să piardă locul de Champions League nici după această etapă.

Donyell Malen a fost aproape de o reuşită fabuloasă. A marcat până la urmă cu un şut la vinclu.

În minutul 37, meciul a fost oprit pentru zece minute, din cauza protestelor fanilor. Aceştia nu sunt de acord cu intenţia Bundesligii de a ceda o parte din drepturi unui grup nou de investitori.

Suporterii au aruncat cu mingi de tenis în teren, lucru care nu a părut să-l deranjeze deloc pe portarul Kobel. Elveţianul din poarta lui Dormund a demonstrat că se descurcă la fel de bine şi cu mingea de tenis.

După reluare, Malen a reuşit dubla şi a ajuns la nouă goluri în acest sezon. În ziua în care a împlinit 31 de ani, Fullkrug a închis tabela al 3 la 0.

Astfel, Dortmund a ajuns la şapte meciuri la rând fără înfrângere în Bundesliga şi ocupă locul 4. Pentru Freiburg, locul 7, este al treilea eşec la rând în campionat.

Afla mai multe despre: borussia dortmundbundesligafreiburg