VIDEO | Cagliari - Milan 0-2. Dubla lui Zlatan Ibrahimovic i-a readus pe "diavoli" pe primul loc în Serie A. Răzvan Marin a fost integralist

AC Milan

Zlatan Ibrahimovic s-a întors în primul 11 al lui Milan în Serie A, iar echipa sa a revenit pe primul loc în campionat.

Starul suedez a marcat simetric: în minutul 7 al fiecărei reprize a meciului cu Cagliari. În prima parte a punctat dintr-un penalty pe care tot el l-a obţinut. În cea de-a doua a finalizat după o pasă excelentă a lui Calabria.

Trimis în teren în mninutul 66, Saelemakers a rezistat pe teren doar opt minute. A luat două galbene şi a lăsat-o pe Milan în zece. Sarzii, cu Răzvan Marin integralist, au avut o singură şansă, dar Donamruma a fost la post în faţa lui Cerri. Aproape de finalul turului, Milan a refăcut avansul de trei puncte faţă de Inter şi este prima în Serie A.

Afla mai multe despre: zlatan ibrahimovicac milanserie avideorezumat