VIDEO | Ce bijuterie! Gol superb marcat de Nicolae Stanciu pentru Slavia Praga, chiar înaintea meciului cu CFR Cluj

Mijlocaşul Nicolae Stanciu a marcat un gol de toată frumuseţea pentru Slavia Praga, în meciul cu Ceske Budejovice, câştigat cu 3-0 de echipa românului, în etapa a şasea a campionatului Cehiei.

Internaţionalul român a deschis scorul în minutul 48, cu un şut puternic de la 20 de metri, fără speranţe pentru goalkeeper-ul gazdelor.

Pentru Stanciu, acesta este cel de-al doilea gol înscris în tricoul Slaviei Praga.

Olayinka a dus scorul la 2-0 pentru Slavia în minutul 76, iar Skoda a stabilit scorul final, în minutul 84.

Pentru echipa lui Stanciu urmează meciul cu CFR Cluj, programat marţi, de la 22:00, în Gruia, în prima manşă a play-off-ului Ligii Campionilor.

Afla mai multe despre: stanciu