VIDEO "Ce explicaţii? Cred că asta a fost cea mai mare problemă". Reacţia lui Răzvan Oaidă după înfrângerea cu CFR. Postul neobişnuit pe care a jucat: "La pauză mi s-a comunicat"

Răzvan Oaidă a jucat fundaş stânga în repriza a doua a meciului CFR Cluj - FCSB, scor 1-0, iar, la final, a oferit prima reacţie.

VIDEO | CFR Cluj - FCSB 1-0 (Vinicius 79)

Răzvan Oaidă a oferit primele explicaţii pentru înfrângerea suferită de FCSB în faţa liderului CFR Cluj. Obişnuit să joace mijlocaş, Oaidă a fost mutat pe postul de fundaş stânga, după ce Marko Momcilovic a fost schimbat imediat după pauză: "Ce explicaţii? A fost un meci foarte greu, cu o echipă foarte agresivă, ne-au dominat fizic, cred că asta a fost cea mai mare problemă. Am intrat în jocul lor şi s-a văzut.

Am încercat să schimbăm sistemul, am încercat să mă adaptez la ce mi s-a cerut şi am încercat să-mi fac treaba ca fundaş stânga. Fotbalul e imprevizibil, trebuie să te aştepţi la orice. La pauză mi s-a comunicat pe ce post joc. Am încercat să-i surprindem cu schimbarea de sistem, nu am putut şi asta a fost istoria meciului. Consider că a fost un meci dificil. Am intrat în jocul lor, trebuie să plasăm mai mult, dar nici terenul nu ne-a ajutat", a declarat Răzvan Oaidă la finalul partidei.

Afla mai multe despre: razvan oaidafcsbcfr clujcfr cluj fcsb