VIDEO | Ce se întâmplă cu super golul marcat de Răzvan Marin după ce Standard - Anderlecht a fost suspendat din cauza incidentelor

Meciul Standard Liege - Anderlecht a fost suspendat în minutul 30, după ce fanii oaspeţilor au început să arunce cu torţe şi petarde în teren. În momentul în care partida a fost oprită, Standard conducea cu 2-0, prin super golul marcat de Răzvan Marin şi reuşita lui M'Poku, din penalty,

Răzvan Marin a reuşit cu Anderlecht unul dintre cele mai spectaculoase goluri din cariera sa. În minutul 22, viitorul mijlocaş al lui Ajax a bătut o lovitură liberă de pe partea stângă, dintr-un unghi închis, dar a trimis direct pe poartă şi a deschis astfel scorul. La câteva minute după această reuşită, meciul a fost întrerupt după ce fanii lui Anderlecht au început să provoace incidente, fiind nemulţumiţi de prestaţia echipei.

Partida s-a reluat până la urmă, M'Poku a înscris din penalty, în minutul 29, Mbodji a fost eliminat de la Anderlecht, moment în care suporterii au început să arunce din nou cu torţe şi fumigene în teren. A fost momentul în care arbitrul a decis să întrerupă definitiv partida.

Ce se întâmplă cu super golul lui Răzvan Marin?

Cel mai probabil, Standard va câştiga meciul la masa verde. Cu toate acestea, golurile marcate de Răzvan Marin şi M'Poku vor rămâne în statisticile campionatului Belgiei. Regulamentul din Jupiler League spune că, în cazul în care un meci este suspendat, scorul din teren se cumulează cu acel 3-0 de la masa verde. Practic, Standard - Anderlecht va fi înregistrat cu scorul final 5-0.

De asemenea, marcatorii, dar şi cartonaşul roşu încasat de Mbodji vor rămâne valabile.

Afla mai multe despre: razvan marinstandard liege