VIDEO | Cel mai bun stranier român! Răzvan Marin s-a calificat cu Standard în finala Cupei!

Standard Liege a fost învinsă de FC Bruges, scor 3-2, miercuri, în manşa secundă a semifinalelor Cupei Belgiei, dar s-a calificat în finala competiţiei, după ce în tur s-a impus, scor 4-1. Răzvan Marin a fost integralist la Standard şi a fost autorul unei pase de gol.

Marin a fost autorul pasei decisive la golul lui Orlando Sa, din minutul 4. VIDEO AICI Românul a primit un cartonaş galben în minutul 64.

Pentru Standard a mai marcat Emond (72), iar pentru FC Bruges au punctat Vanaken (42), Diaby (62) şi Clasie (76).

În finala Belgiei, la 17 martie, Standard va întâlni echipa Genk.

În 26 de meciuri oficiale pentru Standard, Răzvan Marin are şase goluri şi opt assist-uri.

Afla mai multe despre: standard liegeclub bruggerazvan marincupa belgiei