VIDEO | Ciprian Tătăruşanu, încasator de lux în magazinul UEFA Champions League. N-a avut nicio şansă

Pe 22 octombrie 2013, FCSB şi FC Basel se întâlneau pe Arena Naţională, într-o partidă din Liga Campionilor. UEFA a postat pe contul personal de Twitter un colaj de cinci reuşite fantastice de la distanţă, printre care şi una dintre reuşitele de acest meci.

Meciul dintre FCSB şi Basel s-a terminat 1-1 (0-0). Primul gol a fost marcat de elveţieni, în minutul 48, prin chilianul Marcelo Diaz, printr-un şut senzaţional, de la 30 de metri, cu efect, în vinclul porţii lui Ciprian Tătăruşanu. Rezultatul final a fost stabilit de Leandro Tatu, în minutul 88.

Contul de Twitter al UEFA a împărtăşit cu fanii un colaj de cinci goluri senzaţionale de la distanţă, din acea perioadă. În afara lui Marcelo Diaz, se mai regăesc printre marcatori Zlatan Ibrahimovic, Yaya Toure şi Hulk.

Afla mai multe despre: fotbal