VIDEO | Cum s-a putut apăra Dandea la golul încasat de Rapid cu FC Voluntari. Fundaşul, debusolat în propriul careu

Rapid

Apărarea Rapidului a cedat în prima repriză a partidei cu FC Voluntari, iar Alexandru Dandea (33 de ani) nu a putut face nimic pentru a împiedica reuşita adversarilor.

VIDEO | Rapid - FC Voluntari, pe Telekom Sport 1 şi Telekomsport.ro

Cele două echipe s-au întâlnit într-un moment în care trec prin forme diferite. Rapid nu mai câştigase de trei meciuri, după înfrângerile cu Universitatea Craiova şi Gaz Metan şi remiza cu UTA Arad. De cealaltă parte, ilfovenii au obţinut trei victorii consecutive, după partidele cu Chindia Târgovişte, Gaz Metan şi CS Mioveni.

Apărarea l-a trădat din nou pe Mihai Iosif în timpul partidei cu FC Voluntari. Adversara din Ilfov a deschis scorul în minutul 24, prin Raţă. Mijlocaşul, ajutat şi de noroc, a marcat pentru 1-0 pe Arena Naţională, fază la care fundaşul Alexandru Dandea nu a înţeles nimic.

Apărătorul central a fost debusolat, s-a apărat cu spatele şi a ratat intervenţia în momentul în care mingea a ajuns cu noroc la Raţă.

Afla mai multe despre: dandearapidvoluntari