VIDEO | De cascadorii râsului! Borja Valle a marcat un autogol incredibil în Rapid - Petrolul

Rapid

Borja Valle, transferat de Rapid în această vară, a înscris un autogol de cascadorii râsului în derby-ul cu Petrolul

Petrolul s-a impus, scor 2-0, în „Primvs Derby”, dar niciunul din jucătorii prahovenilor nu a înscris! Cele două goluri au fost marcate în proprie poartă de giuleşteni. După ghinionul avut de Oaidă în minutul 63, care a fost lovit de minge, a urmat un moment care a stârnit râsul.

În minutul 90+6, Borja Valle nu l-a văzut ieşit din poartă pe Horaţiu Moldovan, iar pasa sa către goalkeeper-ul giuleştean a fost mult prea puternică. Ca urmare, portarul naţionalei nu a mai putut face nimic, iar tabela s-a modificat, după un autogol de cascadorii râsului.

În urma acestui rezultat, Rapid rămâne în subsolul clasamentului, cu un start de sezon realmente dezamăgitor. După 5 meciuri jucate, giuleştenii ocupă doar locul 11, cu 5 puncte. Petrolul este pe 5, cu 8 puncte.

Afla mai multe despre: rapidpetrolulsuperligaborja valle