VIDEO | Debut perfect pentru Mario Gotze la PSV Eindhoven. Campionul mondial a înscris la primul meci în Olanda

Mario Gotze (28 de ani) a semnat la începutul lunii cu PSV Eindhoven, după despărţirea de Borussia Dortmund. Duminică, germanul a debutat cu gol pentru gruparea olandeză.

Gotze, cotat la 10,5 milioane de euro, a avut nevoie doar de nouă minute pentru a marca în partida cu PEC Zwolle. Mijlocaşul ofensiv a profitat de o pasă greşită în apărare, a sprintat şi a băgat mingea în poartă.

Mario Gotze, debut cu gol la PSV Eindhoven

Mario Gotze, 28 de ani, eroul finalei Cupei Mondiale din Brazilia când Germania s-a impus împotriva Argentinei, s-a întors în 2016 la Dortmund, la clubul la care a debutat ca profesionist, în 2009, după o experienţă eşuată la Bayern Munchen. El a fost folosit puţin sezonul trecut, în care a avut doar şase apariţii.

Gotze, 63 de selecţii, a marcat în prelungiri golul prin care Germania a învins, cu 1-0, Argentina, în finala Cupei Mondiale din 2014.

Afla mai multe despre: mario gotzepsv eindhoven