VIDEO | Derby spectaculos, dar nedecis. Roma şi Inter au remizat la doi în runda cu numărul 34 din Serie A. Spal, prima retrogradată

Serie A

AS Roma şi Inter Milano au terminat la egalitate meciul din etapa a 34-a din Serie A, scor 2-2. În urma acestui rezultat, echipa lui Antonio Conte a rămas pe locul 2, la cinci puncte în spatele liderului Juventus şi la unul deasupra ultimei ocupante a podiumului, Atalanta. În schimb, romanii sunt pe loc de Europa League, locul 5, la două lungimi în faţa urmăritoarelor Napoli şi AC Milan.

În schimb, Spal a devenit, duminică, prima retrogradată din acest sezon din Serie A, ca urmare a rezultatelor înregistrate în etapa a 34-a. Spal a fost învinsă de Brescia cu scorul de 2-1, după ce a condus cu 1-0.

VIDEO | AS Roma - Inter Milano 2-2 (Spinazzola 45+1', Mkhitaryan 57' / de Vrij 15', Lukaku 88' - pen.)

Min 88 - GOOOL!!! Inter salvează in extremis un punct de pe Olimpico. Lukaku transformă lovitura de pedeapsă comisă de Spinazzola.

Min. 57 - GOOOL!!! Gazdele preiau conducerea pentru prima dată în acest meci. Mkhitaryan face 2-1.

Min. 45+1 - GOOOL!!! Spinazzola restabileşte egalitatea în prelungirile primei reprize.

Min. 15 - GOOOL!!! De Vrij deschide scorul pe Olimpico.

Afla mai multe despre: romainterserie a