VIDEO | "Dubla" lui Ronaldo a salvat-o pe Real. Victorie cu emoţii pentru madrileni în deplasarea de la Eibar

Real Madrid a învins-o, în deplasare, cu scorul de 2-1, pe Eibar, în etapa a XXVIII-a a campionatului Spaniei. Pentru Real Madrid a marcat Cristiano Ronaldo în minutele 34 şi 84, în timp ce pentru Eibar a înscris Ramis (50).

Eibar - Real Madrid 1-2
Au marcat: Ramis '50 / Ronaldo '34, '84

Eibar: Dmitrovic - Capa, Ramis, Arbilla, Cote - Garcia, Escalante - Leon, Jordan, Inui - Kike

Real Madrid: Navas - Carvajal, Varane, Ramos, Marcelo - Modric, Casemiro, Kroos - Isco - Bale, Ronaldo

Min. 84 - GOOOOOOOOOOOL Ronaldo reuşeşte "dubla" şi aduce victoria madrilenilor

Min. 50 - GOOOOOOOOOOOL Ramis egalează pentru Eibar cu o lovitură de cap

Min. 34 - GOOOOOOOOOOOL Ronaldo deschide scorul în minutul 34 pentru Real Madrid

LIVE VIDEO Eibar- Real Madrid

Galacticii sunt într-o formă excelentă, iar în ultima perioadă au jucat foarte bine, reuşind să elimine şi PSG din Liga Campionilor, formaţie franceză care părea printre favoritele la câştigarea competiţiei la începutul sezonului. Real are o singură înfrângere în ultimele 10 partide, la Espanyol, însă atunci era după partida cu PSG şi nu era suficient de relaxată. Acum a rezolvat problema calificării, aşa că se poate concentra pe campionat, unde se luptă să termine pe podium şi chiar să o prindă pe Atletico, marea rivală din oraş, care ocupă în acest moment locul doi în clasament.

Eibar, adversara din această rundă, nu trece prin cea mai bună formă, reuşind runda trecută doar un rezultat de egalitate la Deportivo la Coruna, una dintre cele mai slabe echipe din campionat. În tur, galacticii s-au impus pe teren propriu fără probleme, scor 3-0. Ne aşteptăm la o nouă victorie, aşa că recomandăm să pariaţi pe 2 solist.

Afla mai multe despre: real madridpsggetafela liga