VIDEO Etapă nebună în La Liga! Barca şi Real Madrid au pierdut înainte de El Clasico. Luis Suarez a salvat-o pe Atletico Madrid. Toate golurile se văd AICI

La Liga

Luis Suarez a marcat din nou pentru Atletico Madrid, iar Sevilla a pierdut la Granada. Real Madrid a pierdut surprinzător pe teren propriu contra lui Cadiz

Barca pierde înainte de El Clasico

Şi Barcelona a pierdut în etapa a patra din La Liga. Messi a nimerit doar bara în prima repriză. Griezmann a ratat şi el (31), apoi Messi (42) a fost blocat de Soria. Madrilenii au marcat golul victoriei în repriza a doua. De Jong a comis un fault în careu, iar Mata a înscris de la punctul cu var. Barca n-a avut nici o şansă mare în ultima jumătate de oră, mai mult, putea să mai încaseze un gol, dar Chucho a ratat incredibil. S-a terminat 1-0, iar Barca a bifat primul eşec cu Ronald Koeman pe bancă.

Real Madrid, eşec pe teren propriu

Real Madrid a suferit o înfrângere surprinzătoare pe teren propriu cu nou promovata Cadiz. Negredo a avut prima şansă pentru oaspeţi, dar Ramos a salvat.

Acelaşi Negredo a mai avut o şansă, însă de această dată Courtois i-a salvat pe galactici.

Golul a venit de la Lozano, care a fost pe fază la o acţiune a aceluiaşi Negredo. Zidane a făcut patru schimbări la pauză, dar echipa sa nu a avut decât o şansă mare de gol. Şutul lui Benzema a zguduit transversala . S-a terminat 0-1, iar pentru Real urmează debutul în Champions League, cu Şahtior, şi apoi clasico, weekendul viitor

Luis Suarez, decisiv pentru Atletico Madrid

Atletico Madrid a obţinut o victorie scurtă pe terenul Celtei Vigo. Luis Suarez a marcat în startul partidei, după o combinaţia în stilul Barcelonei a madrilenilor. Carreira a ratat cea mai mare ocazei a galicienilor. A trimis în bară. Atletico s-a impus, iar acum se pregăteşte de şocul din Liga Campionilor cu Bayern, de miercuri.

Sevilla, prima înfrângere din actuala stagiune

Sevilla a cedat pentru prima dată în acest sezon, în derby-ul andaluz de pe terenul Granadei. În prelungirile primei părţi, Joan Jordan a văzut două galbene în două minute şi a fost eliminat. Granada a dat lovitura cu 10 minute înainte de final. Herrera a înscris cu capul, iar echipa sa are un start de campionat la fel de bun ca anul trecut.

Afla mai multe despre: luis suarezatletico madridsevilla