VIDEO | Fază suspectă de offside la penalty-ul din care CFR Cluj a făcut 3-1! Ce au arătat reluările şi cum au reacţionat oltenii

CFR Cluj

Ovidiu Haţegan a acordat un penalty în a doua repriză a derby-ului dintre U Cluj şi U Craiova, dar faza discutabilă s-a petrecut în momentul centrării. Vinicius s-ar fi aflat în offside înainte ca Cosic să-l pună la pământ.

LIVE VIDEO | U Craiova - CFR Cluj, pe Telekom Sport 1 şi Telekomsport.ro

• Brigada de arbitri: Ovidiu Haţegan - central, Octavian Şovre şi Vasile Marinescu - tuşieri.

CFR Cluj a primit penalty, din partea lui Ovidiu Haţegan, la a treia încercare. În prima repriză, campionii au cerut de două ori lovitură de la 11 metri, dar centralul i-a refuzat.

Totuşi, în minutul 76, când scorul era de 2-1 pentru CFR Cluj în meciul cu U Craiova, oaspeţii au profitat de faultul lui Cosic asupra lui Vinicius, iar Deac a transformat.

Totuşi, reluările au arătat că Vinicius se afla într-o poziţie suspectă de offside în momentul centrării, înainte de a fi faultat de fundaşul central al oltenilor.

Afla mai multe despre: cfr cluju craiovaliga 1