Experiențe împreună.

VIDEO | FC Botoşani - FCU Craiova 1948 1-1. Dawa a egalat în minutul 90 şi a anulat reuşita superbă a lui Sidibe!

Liga 1

FC Botoşani şi FCU Craiova 1948 au remizat, 1-1, la Botoşani, în etapa a 10-a din Liga 1.

LIVE VIDEO | FC Botoşani - FCU Craiova 1948 1-1 (Dawa 90 / Sidibe 60)

FC Botoşani: Pap - Braun, Racoviţan, Tchakonte, Ţigănaşu - Florescu, Edjouma, Ongenda - Kage, Sila, Souza Silva
Rezerve: Contra, Patache, Remacle, Fili, D. Croitoru, Barbosa Santos, Roman, Tîrcoveanu, Petkovski
FCU Craiova 1948: R. Popa - Negru, Kovacic, Diallo, Huyghebaert - Asamoah, Dr. Albu, Van Durmen - Sidibe, Cl. Bălan, Ondaan
Rezerve: Mogoşanu, Gajic, Paramatti, V. Pop, Blidar, Bauza, Raicea, Compagno, Buşu

Min. 90+6 - Final de meci.

Min. 90 - GOOOOOOLLLLL FC Botoşani! Dawa înscrie şi egalează, înainte de prelungiri. S-a înălţat perfect la o centrare şi a reluat cu capul în plasă.

Min. 60 - GOOOOOLLLLLLL FCU CRAIOVA 1948! Sidibe înscrie cu o execuţie de senzaţie!

Min. 46 - A început repriza a doua.

Min. 45+2 - Final de primă repriză.

Min. 1 - A început meciul.

FC Botoşani primeşte pe teren prorpriu, de pe locul doi al clasamentului, vizita oltenilor de la FCU Craiova 1948. Botoşaniul e în mare formă, echipa lui Croitoru putând să ajungă la cinci puncte de locul trei, ocupat de FCSB, dacă învinge formaţia lui Adi Mutu.

FC Botoşani are trei victorii, o înfrângere şi un egal în ultimele cinci meciuri.

De partea cealaltă, FCU Craiova 1948 are cinci meciuri la rând fără succes în Liga 1, dar a câştigat în Cupa României cu Petrolul, 1-0. Oltenii lui Mutu vin după două înfrângeri la rând, iar confruntarea cu una dintre cele mai în formă echipe ale momentului, FC Botoşani, se anunţă una grea.