VIDEO | Final dramatic în meciul serii din UEFA Champions League! Un puşti a marcat supergolul care a adus victoria lui PSV în turul cu Basel

Donyell Malen a înscris în al treilea minut de prelungiri pentru un succes cu 3-2 al olandezilor în prima manşă a turului doi preliminar al Ligii Campionilor.

Atacantul vicecampioanei Olandei a înscris cu călcâiul după ce echipa sa a fost condusă cu 2-1 până în minutul 89. Affelay s-a bucurat din tribune pentru succesul batavilor, aflaţi la primul meci oficial al sezonului. Bruma, cea mai importantă achiziţie de până acum din mercato a debutat cu gol în tricoul fostei campioane a Europei. Eroul din acest meci, Donyell Malen, are 20 de ani şi şi-a făcut junioratul la Arsenal şi a ajuns acum doi ani la PSV Eindhoven. Returul cu elveţienii este programat marţea viitoare.

Afla mai multe despre: psv eindhovenbaseldonyell malenbruma