VIDEO | Final incredibil de meci în Croaţia. Şahtior a smuls un punct cu două goluri marcate în prelungiri. Penalty-ul decisiv, obţinut de portarul Pyatov

Cel mai nebun meci al zilei de miercuri din Liga Campionilor a avut loc în Croaţia, unde Dinamo Zagreb şi Şahtior Doneţk au încheiat la egalitate, scor 3-3.

Deşi la pauză scorul era 1-1, finalul partidei a fost cu adevărat nebun. După două eliminări, câte una de fiecare parte, Dinamo Zagreb a reuşit să marcheze de două ori şi să se desprindă la 3-1. Totul până în minutul 90+3, când Moraes a redus din diferenţă. Momentul decisiv a venit în minutul 90+8.

Deşi, iniţial, le acordase oaspeţilor o lovitură de pedeapsă în urma unei intervenţii asupra lui Taison, sistemul VAR i-a arătat lui Brych o fază mult mai clară de penalty în care chiar portarul Pyatov a fost faultat în careul advers.