VIDEO + FOTO | Derbyul Greciei, suspendat după violenţele provocate de suporteri! Ce decizie se poate lua galerie foto

Partida dintre Panathinaikos şi Olympiacos a fost întreruptă definitiv în minutul 70 din cauza faptului că mai mulţi fani au invadat suprafaţa de joc.

Derbyul etapei a 25-a a Superligii Greciei nu a oferit spectacolul aşteptat de toată lumea. A fost însă un meci marcat de incidente. După doar cinci minute, jocul a fost pentru prima oară oprit după ce mai mulţi susţinători ai gazdelor au pătruns pe teren. Şi doar intervenţia forţelor de ordine a calmat spiritele. Partida a fost suspendată definitiv de centralul german Marco Fritz în minutul 70 după ce din nou câţiva suporteri au sărit gardul despărţitor şi au încercat să ajungă din nou în teren.

Scorul în acel moment era 1-0 pentru roş-albi, după golul reuşit de spaniolul Guerrero, în minutul 53. Primele informaţii dau ca sigură o victorie la masa verde a lui Olympiacos şi 6 puncte penalizare pentru marea rivală. În aceste condiţii, trupa din Pireu s-ar apropia la 7 puncte de liderul PAOK, cu cinci etape înaintea finalului campionatului.

Afla mai multe despre: panathinaikosolympiacossuperliga grecieirăzvan lucescu