VIDEO | "Galacticii" se resemnaseră, iar jucătorii Romei sărbătoreau deja golul. E incredibil ce a urmat

Mijlocaşul echipei AS Roma, Cengiz Under, a fost protagonistul ratării serii în Liga Campionilor, nereuşind să înscrie din faţa porţii goale în meciul cu Real Madrid.

În momentele de final ale primei reprize a partidei de pe Stadio Olimpico, Dani Carvajal s-a complicat în flancul drept şi a pasat greşit cu călcâiul pentru Zaniolo, care l-a servit excelent pe Cengiz Under. Rămas cu poarta goal, internaţionalul turc avea de îndeplinit o simplă formalitate, însă a lovit mingea defectuos, iar balonul a zburat deasupra porţii lui Thibaut Courtois, scorul rămânând 0-0 la pauză.

Afla mai multe despre: underratarereal