VIDEO GENIAL | "Omul care a revoluţionat fotbalul!" Brozovic a încercat din nou "crocodilul", în derby-ul cu Lazio. Cum i-a ieşit acum

Serie A

Marcelo Brozovic a cucerit lumea fotbalului în timpul partidei Barcelona - Inter, scor 2-0, din grupele Ligii Campionilor, după o intervenţie inedită la o lovitură liberă executată de Suarez pe sub zid.

Croatul a "simţit" că uruguayanul va încerca o execuţie de acest fel şi a intrat prin alunecare, în spatele zidului, blocând astfel şutul.

Imediat, intervenţia lui Brozovic a primit şi o denumire - "crocodilul" - iar mijlocaşul a repetat-o la nici o săptămână, cu ocazia derby-ului Lazio - Inter 0-3 (VEZI AICI REZUMATUL PARTIDEI).

Brozovic a înscris superb pentru 2-0 în finalul primei reprize, însă momentul care a atras cel mai mult atenţia a venit în repriza secundă, la o lovitură liberă executată de laziali.

Brozovic a intrat la fel prin alunecare, însă de această dată nu a mai blocat balonul, şutul lui Cataldi fiind respins chiar de un coechipier în aut de poartă. Vezi mai jos faza.

Afla mai multe despre: brozovicinterlazio