Experiențe împreună.

VIDEO | George Puşcaş, GOL de toată frumuseţea pentru Reading! Atacantul român este în formă maximă. Are două meciuri la rând cu gol înscris

George Puşcaş a marcat pentru Reading, sâmbătă, în meciul cu Sheffield Wednesday, scor 3-0, din runda a 33-a din Championship.

Puşcaş a dus scorul la 2-0 în confruntarea din deplasare, în minutul 72, cu o reluare superbă cu călcâiul, din zece metri. Yakou Meite deschisese scorul în minutul 21 pentru Reading. Internaţionalul român a contribuit şi la golul de 1-0, lăsând inspirând mingea să treacă pentru autorul pasei decisive, Oviemuno Ejaria. S-a terminat 3-0, după ce Baldock, intrat în locul lui Puşcaş în minutul 83, a marcat din penalty, în prelungiri.

Pentru Puşcaş, acesta este cel de-al doilea meci la rând cu gol marcat, după ce a punctat şi în eşecul cu West Brom, 1-2, din runda trecută. În total, Puşcaş are opt goluri în 26 de apariţii pentru Reading, în această ediţie de Championship.