VIDEO Getafe, victorie chinuită în Cupa Spaniei. Partida cu Anaitasuna s-a disputat pe un teren impracticabil. Madrilenii au ratat o ocazie rarisimă în acest meci!

Getafe a obţinut calificarea în turul secund al Cupei Spaniei

Ajunsa pana in optimile de finala din Europa League sezonul trecut, Getafe a avut mari probleme cu o echipa din liga a patra. Golul calificarii in turul secund al Cupei Spaniei a fost marcat in minutul 94.

Fara victorie in La Liga din octombrie, Getafe s-a chinuit serios pentru calificarea in turul secund din Cupa Spaniei. Pe un teren impracticabil, jucatorii lui Jose Bordalas au fost condusi de o echipa din liga a patra. Eskurtza a deschis scorul pentru Anaitasuna in startul partii secunde.

Unal a restabilit egalitatea, cu prima reusita in tricoul lui Getafe, iar golul izbavitor a venit abia in al patrulea minut de prelungiri. Angel a transformat o lovitura de la 11 metri. A mai fost timp si pentru o ratare cu poarta goala a uruguayanului Olivera. Getafe s-a impus cu 2-1 si va juca in turul doi al Cupei Spaniei.

Afla mai multe despre: getafecupa spaniei