VIDEO | Ghinion teribil pentru Pogba. La primul meci oficial ca titular după 390 de zile, mijlocaşul lui Juventus s-a accidentat şi a părăsit terenul în lacrimi

Serie A

Paul Pogba a părăsit accidentat terenul în minutul 24 al partidei dintre Juventus Torino şi Cremonese.

Mijlocaşul francez a avut un start de meci bun, în care a expediat două şuturi către poarta grupării din Cremona. În minutul 22, ”Bătrâna Doamnă” a beneficiat de o lovitură de colţ, care a fost respinsă de defensiva oaspeţilor. Pogba s-a întins pe gazon în urma unui sprint şi le-a semnalat medicilor că nu mai poate continua partida. Fostul fotbalist al lui Manchester United a fost înlocuit de Arkadiusz Milik.

VIDEO cu lacrimile lui Pogba

Pogba, urmărit de un ghinion imens

Pogba a început primul meci ca titular după 390 de zile. Ultima dată când francezul a început o partidă oficială din primul minut a fost pe 19 aprilie 2022, într-un meci pierdut categoric de Manchester United pe terenul lui Liverpool, scor 0-4. În acest sezon, Pogba a bifat nouă meciuri pentru Juventus în toate competiţiile, fără să marcheze însă vreun gol.

În vârstă de 30 de ani, Paul Pogba este cotat de Transfermarkt la 20.000.000 de euro.

Afla mai multe despre: juventuscremonesepogba