VIDEO | Gigi Becali, în culmea fericirii! Jucătorul cu clauză de 50 de milioane de euro, gol FABULOS pentru echipa la care e împrumutat

Fotbal intern

Mijlocaşul echipei Academica Clinceni, Vlad Mihalcea, fotbalist împrumutat de la FCSB, a înscris un gol fabulos şi a salvat un punct în deplasarea de la ASU Poli Timişoara, scor 2-2.

Adrian Şut a deschis scorul pentru liderul Ligii 2, în minutul 15, dar Octavian Ursu a reuşit să întoarcă scorul în favoarea bănăţenilor, cu o dublă (45+1, 53).

În minutul 90+3, la scorul de 2-1 pentru gazde, Vlad Mihalcea a plasat mingea superb de la mai bine de 20 de metri, lateral stânga, în stilul Arjen Robben, şi a evitat eşecul formaţiei sale.

În vârstă de 20 de ani, Vlad Mihalcea aparţine de FCSB, având o clauză de rezilire a contractului în valoare de 50 de milioane de euro.

Afla mai multe despre: becali