VIDEO | GOOOL Adrian Petre! Internaţionalul de tineret a marcat pentru Esbjerg în meciul cu Brondby

Atacantul Adrian Petre a marcat pentru Esbjerg în meciul câştigat, duminică, pe teren propriu, scor 3-1, în faţa echipei Brondby, în etapa a zecea din campionatul Danemarcei.

Internaţionalul român de tineret a deschis scorul în minutul 13, cu o reluare din apropiere, pentru ca Joni Kauko să ducă scorul la 2-0 în minutul 18. Oaspeţii au redus din diferenţă în minutul 37, pentru ca Sorensen să stabilească scorul final, 3-1, în minutul 71.

Pentru Adrian Petre (21 de ani), acesta este cel de-al treilea gol înscris în actuala ediţie a campionatului Danemarcei.

În urma acestui succes, Esbjerg a acumulat opt puncte, dar a rămas pe penultima poziţie în clasament. Brondby ocupă locul 4, cu 16 puncte.