VIDEO | GOOOOOOLLLLLLLL! Stanciu a marcat, Slavia Praga a făcut spectacol în Cehia

Nicolae Stanciu (27 de ani) a marcat pentru Slavia Praga în meciul de campionat cu Pardubice, din etapa a 19-a din campionatul Cehiei.

Slavia a primit vizita lui Pardubice în campionatul Cehiei şi s-a distanţat încă din prima repriză, când Kuchta a reuşit o dublă, în minutul 19 şi 27. Stanciu a intrat în scenă în repriza a doua. În minutul 52, românul a marcat şi el pentru Slavia şi a făcut 3-0.

Cu această reuşită, Nicolae Stanciu a ajuns la al cincilea gol din actuala stagiunea, în 24 de meciuri, timp în care a livrat şi cinci pase de gol.

Meciul s-a terminat 3-0 pentru Slavia, liderul din Cehia, care a acumulat 51 de puncte şi continuă să rămână fără înfrângere.