VIDEO | Harry Kane a marcat de la mijlocul terenului în Bayern - Darmstadt!

Bundesliga

Bayern Munchen a demolat-o pe Darmstadt, sâmbătă, scor 8-0 (0-0), într-o partidă din etapa a 9-a din Bundesliga.

Golurile bavarezilor au fost marcate de către Kane (min. 51, 69, 81), Sane (min. 56, 64), Musiala (min. 60 şi 76) şi Muller (min. 71).

• Trei cartonaşe au fost arătate în prima repriză a meciului: Kimmich (min. 4), respectiv Gjasula (min. 21) şi Maglica (min. 41).

Harry Kane, gol de pe altă planetă

De departe, cel mai frumos gol al partidei a fost semnat de către Harry Kane, în minutul 69 al jocului.

La scorul de 4-0, după un atac eşuat al celor de la Darmstadt, gazdele au încercat să plece pe contraatac.

Mingea a ajuns la Harry Kane, iar cel mai bun marcator din istoria naţionalei Angliei l-a văzut ieşit pe portarul advers şi l-a executat din cercul de la jumătatea terenului: 5-0!

• Harry Kane a ajuns la Bayern Munchen în această vară, de la Tottenham Hotspur, în schimbul a 95.000.000 de euro.

Până în acest moment, Harry Kane a bifat 9 meciuri pentru Bayern în Bundesliga, în care a marcat 12 goluri şi a oferit 5 pase decisive.

Afla mai multe despre: harry kanebayern munchendamstadt