VIDEO | Hoffenheim - Augsburg 2-4. Continuă forma de senzaţie a echipei Martin Schmidt

Bundesliga

Augsburg şi-a continuat forma senzaţională cu un succes pe terenul lui Hoffenheim. Max a deschis repede scorul, din pasa lui Niederlechner. Gazdele au revenit la fel de repede, prin Skov. Augsburg a pornit ca din tun în al doilea act. Max şi-a readus echipa în avantaj din penalty. După cinci minute, Niederlechner a reuşit al doilea assist, pentru golul lui Jensen.

Meciul s-a încins din nou în ultimele zece minute de joc. Locadia a redus din diferenţă, dar a fost doar un foc de paie. Iago a punctat şi el pe contraatac, servit de acelaşi Niederlechner. Până în acest sezon, atacantul de 29 de ani mai pasase decisiv doar de trei ori în toată cariera.

Afla mai multe despre: hoffenheimaugsburgvideorezumat