VIDEO | Ianis i-a cucerit pe fanii lui Genk. Imagini superbe cu momentul în care tot stadionul i-a scandat numele: "Hagi, Hagi, Hagi!!!"

Genk, cu mijlocaşul Ianis Hagi titular, a încheiat la egalitate, scor 0-0, meciul disputat, pe teren propriu, contra formaţiei italiene Napoli, în cea de-a doua rundă a Grupei E a Ligii Campionilor.

Ianis Hagi, care a fost schimbat în prelungirile reprizei secunde, a fost cât pe ce să aducă victoria campioanei Belgiei, în minutul 85, însă şutul expediat de internaţionalul român, din zece metri, a trecut pe deasupra porţii lui Napoli.

În minutul 90+2, Ianis Hagi a fost schimbat cu Bryan Heynen, moment în care fanii lui Genk au început să aplaude şi i-au scandat numele fostului căpitan al Viitorului.

Afla mai multe despre: ianis