VIDEO Incidente la Buzău. Romario Pires a fost eliminat după fluierul de final, iar jucătorii au rămas minute bune pe teren

Chindia Targoviste

Romario Pires, de la FC Hermannstadt, a fost eliminat după fluierul final al meciului contra Chindiei.

Chindia Târgovişte a învins, sâmbătă, pe teren propriu, cu scorul de 2-0, echipa FC Hermannstadt, într-un meci din prima etapă a play-out-ului Ligii I.

Dumitraşcu şi Florea au marcat golurile victoriei pentru formaţia antrenată de Emil Săndoi. După fluierul final, mijlocaşul Romario Pires (FC Hermannstadt) a fost eliminat.

Partida dintre Chindia şi Hermannstadt a fost arbitrată de Adrian Cojocaru, ajutat de Mircea Orbuleţ, Marius Badea şi Iulian Dima.

Afla mai multe despre: hermannstadtchindiaromario pires