VIDEO Incredibil! Nigeria o conducea pe Sierra Leone cu 4-0 în minutul 29. Cât s-a terminat meciul

Nigeria a terminat la egalitate, scor 4-4 (4-1), meciul disputat, vineri, pe teren propriu, cu Sierra Leone, în Grupa L a preliminariilor Cupei Africii Naţiuni 2021.

Meci incredibil în preliminariile Cupei Africii pe Naţiuni. Naţionala Nigeriei nu a reuşit să câştige meciul cu Sierra Leone, deşi în minutul 29 avea 4-0 pe tabela de marcaj.

Incredibil! Nigeria egalată de la 4-0 de Sierra Leone

Gazdele au condus cu 4-0, prin golurile marcate de Alex Iwobi '4 şi '27, Osimhen '21 şi Chukwueze '29, dar au fost egalaţi, după reuşitele lui Quee '41, Kamara '72 şi '86 şi Bundu '80.

Nigeria a evoluat în formula: Okoye - Sanusi, Troost, Balogun, Akpoguma - Aribo, Etebo - Iwobi, Samuel Chucwueze, Ahmed Musa - Victor Oshimen. La oaspeţi au evoluat: Kamara - Dumbuya, Sesay, Bangura, Dunia, Wright - Quee, Medo, Kamara - Buya, Kamara.

Cu trei meciuri disputate până acum, Nigeria se menţine pe locul I în clasamentul grupei, cu şapte puncte, fiind urmată de Benin - trei puncte (2 jocuri), Sierra Leone - două puncte (3) şi Lesotho - un punct.

La turneul final din Camerun se califică primele două clasate în fiecare dintre cele 12 grupe.

Afla mai multe despre: nigeriacupa africii pe naţiuni