VIDEO | Inter - Juventus 1-1. Remiză în Derby d’Italia! Formaţia lui Allegri a egalat în minutul 89 din penalty

Serie A

Derby d’Italia s-a terminat la egalitate, 1-1. Dybala a egalat pentru Juventus, din penalty, în minutul 89. Inter a deschis scorul prin Dzeko, în minutul 17.

Inter - Juventus 1-1 (Dzeko 17 / Dybala 89-pen)

• Inter: Handanovic - Skiriniar, De Vrij, Bastoni - Darmian, Barella, Brozovic, Calhanoglu, Perisic - Dzeko, Martinez
  • Juve: Szczesny - Danilo, Bonucci, Chiellini, Alex Sandro - Cuadrado, Locatelli, McKennie, Bernardeschi - Morata, Kulusevski

Final de meci: 1-1 rezultatul derby-ului

Min 89. Goooool Juventus! Paulo Dybala transformă lovitura de pedeapsă. Juventus egalează: 1-1

Min 88. Penalty pentru Juventus!

Min 73. Şut expediat de Dybala, mingea este deviată şi trece pe lângă poartă

Min 60. Intră Gagliardini la Inter în locul lui Calhanoglou

Min 46. Start în repriza a doua

Min 43. Ocazie pentru Juve! Mingea este trimisă în careu de Sandro, iar Bonucci reia puţin peste poarta gazdelor.

Min 23. Şut bun expediat de Cuadrado, mingea este respinsă de Handanovic

Min 17. Goooool Inter! Marchează Edin Dzeko pentru gazde. Calhanoglu prinde un şut senzaţional, mingea loveşte bara, iar Dzeko, pe fază, împinge mingea în poartă

Min 7. Prima mare ocazie pentru Juve! Alex Sandro a tras, dar Handanovic a reuşit să respingă. Morata nu a putut apoi trimite mingea în plasă

Min 1. A început partida

Cei doi granzi din Serie A au un start de sezon slab, după schimbările majore suferite în vară. Campioana Italiei, Inter Milano, are probleme financiare şi a pierdut mai mulţi fotbalişti importanţi, iar dificultăţile şi-au pus amprenta pe rezultatele echipei, care e pe locul al treilea, cu 17 puncte, la mare distanţă de Napoli, liderul din Serie A, care are 25 de puncte.

De cealaltă parte, Juventus stă şi mai rău. După ce l-a pierdut pe Cristiano Ronaldo, plecat la Manchester United, fosta campioană a pierdut puncte în primele etape, dar şi-a revenit pe parcurs, iar acum are patru victorii consecutive, în ultimele etape. Juventus e pe locul şapte, cu 14 puncte.

Afla mai multe despre: interjuventus