VIDEO | Juventus - Frosinone 3-0. Antrenament reuşit pentru duelul cu Atletico. Gol pentru Ronaldo

Juventus Torino a învins-o fără probleme pe Frosinone, în primul meci al etapei a 24-a din campionatul Italiei. Echipa lui Allegri are acum 14 puncte avans faţă de urmăritoarea Napoli.

Nu a fost loc de surprize în duelul dintre Juventus şi Frosinone, penultima clasată din Serie A. Argentinianul Dybala a deschis scorul: Nu mai marcase în campionat din luna noiembrie. S-a făcut 2-0 până la pauză. Bonucci a marcat, iar în repriza a doua a venit rândul lui Ronaldo. Cristiano a şutat cu sânge rece din interiorul careului şi a marcat al 19-lea său gol din acest sezon de Serie A. Juventus - Frosinone s-a terminat 3-0, iar campioana Italiei va juca miercuri la Madrid, cu Atletico, în optimile de finală ale Ligii Campionilor.

FINAL | Juventus - Frosinone 3-0 (Dybala '6, Bonucci '17, Ronaldo '63)

Min 63 GOOOOL Juventus: Ronaldo marchează şi el pentru trupa lui Allegri, al 19-lea gol al său în acest campionat, 3-0

Min 17 GOOOL Juventus: Bonucci măreşte diferenţa în favoarea gazdelor, 2-0

Min 6 GOOOL Juventus: Dybala deschide scorul pe Juventus Stadium din pasa lui Ronaldo, 1-0

LIVE VIDEO | Juventus - Frosinone, vineri, de la 21:30, la Telekom Sport 2

În turul campionatului, Juventus s-a impus fără probleme în deplasare, la scor de neprezentare, prin golurile marcate de Khedira, Cristiano Ronaldo şi Emre Can, iar meciul de vineri se anunţă la fel de simplu pentru "Bătrâna Doamnă".

Frosinone este penultima în Serie A, cu doar 16 puncte acumulate în 23 de runde, şi are un avans de şapte puncte de ultima clasată, Chievo. Juventus este în continuare lider autoritar în campionatul Italiei, cu 63 de puncte, la un avans de 11 puncte faţă de Napoli, principala urmăritoare.

Programul transmisiunilor din Serie A, în perioada 15-18 februarie, la Telekom Sport: