VIDEO | Juventus - Spezia 3-0, în Serie A. Cristiano Ronaldo a ajuns la 20 de goluri în acest campionat

Serie A

Juventus s-a chinuit cu nou promovata Spezia doar în prima repriză, dar a învins cu 3-0. Cristiano Ronaldo a lovit bara pentru a patra oară în acest sezon în final.

În partea a doua, Bătrâna Doamnă s-a dezlănţuit: Morata a deschis scorul după o fază la care a fost nevoie de arbitraj video pentru a se vedea că pasatorul Bernardeschi a fost în poziţie corectă. Peste nouă minute, Chiesa a liniştit spiritele cu a şasea reuşită stagională. Cristiano Ronaldo nu avea cum să lipsească de pe lista marcatorilor. Portughezul a marcat pentru 3-0 şi şi a ajuns la 20 de goluri în acest campionat.

Cristiano este liderul marcatorilor în Serie A, la două lungimi în faţa lui Lukaku, de la Inter. În ultimele secunde ale partidei, Spezia a primit penalty, dar bulgarul Galabinov a ratat. S-a terminat 3-0, iar Juve e a treia în Serie A.

Afla mai multe despre: juventus