VIDEO LA LIGA Trei goluri şi faze spectaculoase în meciul zilei din Spania. Vezi reuşitele AICI

VIDEO LA LIGA  Trei goluri şi faze spectaculoase în meciul zilei din Spania. Vezi reuşitele AICI

La Liga

În direct la Telekom Sport, Levante şi Mallorca au făcut un meci excelent. Partida a fost câştigată de formaţia gazdă, scor 2-1

Levante a rămas în prima jumătate a clasamentului în Spania după startul etapei a 14-a. Golurile meciului cu Mallorca au venit în repriza secundă. Marti Roger a deschis scorul pentru gazde cu o execuţie superbă.

În mai puţin de un sfert de oră, Mallorca a egalat. Rodriguez a fost la locul potrivit. Ruben Rochina a avut ultimul cuvânt. L-a păcălit uşor pe portarul Reina şi a înschis tabela, 2-1 pentru Levante.

În prelungiri, Prats a avut şansa egalării, dar bara s-a opus, iar Mallorca a bifat a opta înfrângere a sezonului.

Afla mai multe despre: mallorcala ligaosasuna