VIDEO | Latovlevici a marcat din nou pentru Bursaspor. Gol de trei puncte pentru internaţionalul român

Iasmin Latovlevici a fost decisiv pentru Bursaspor, în meciul din etapa a 14-a a campionatului Turciei, cu Erzurumspor. Fundaşul român a fost integralist şi a marcat golul victoriei în minutul 60.

Integralist pentru a cincea etapă la rând, Latovlevici a marcat, în minutul 60, golul de 2-1 pentru Bursaspor. Umut Meraş deschisese scorul pentru Bursaspor, în minutul 36, dar Aurelian Chedjou a restabilit egalitatea chiar înainte de pauză.

Bogdan Stancu nu a fost pe foaia de joc la acest meci, el fiind în continuare accidentat.

Pentru Latovlevici a fost al doilea gol consecutiv în campionatul Turciei, după ce mai marcase şi etapa trecută, la 4-2 cu Akhisarspor. De asemenea, este al treilea său gol din actuala stagiune, toate reuşite în decursul ultimelor cinci etape. În tot acest timp, el a mai dat un assist.

Afla mai multe despre: turciaiasmin latovlevicigolvideobursaspor