VIDEO Lazio a câştigat clar în faţa lui Udinese! Ştefan Radu a revenit după accidentare şi a fost titular

Serie A

Cu Ştefan Radu printre titulari, Lazio a zdrobit-o pe Udinese, scor 3-0.

Internaţionalul român Ştefan Radu a fost accidentat în ultima perioadă, dar partida cu Udinese a reprezentat revenirea sa în formula de start a echipei lui Simone Inzaghi. Românul a avut o evoluţie sigură în linia de trei formată din el, Acerbi şi Luiz Felipe.

Lazio a deschis scorul încă din minutul 9 prin golgheterul Ciro Immobile. Tot Immobile a transformat o lovitură de la 11 metri pentru 2-0, iar înainte de pauză, Luis Alberto a majorat avantajul lazialilor la 3-0, tot în urma unei lovituri de pedeapsă.

Lazio a urcat pe trei după această rundă, cu 30 de puncte, la 7 de liderul Internazionale Milano şi la 6 de campioana Juventus Torino. Etapa viitoare, Ştefan Radu şi compania dau piept cu Cristiano Ronaldo.

Afla mai multe despre: ştefan radulazio