VIDEO | Liverpool câştigă în prelungiri cu PSG, Atletico Madrid întoarce meciul de la Monaco. Toate golurile sunt AICI

Spectacolul Champions League a revenit, marţi 18 septembrie, în direct pe posturile Telekom Sport, www.telekomsport.ro şi www.telekomtv.ro. Toate meciurile se văd în reţeaua Telekom.

LIVE | Liverpool - PSG 3-2 (Telekom Sport 1)
Au marcat: Sturiddge '30, Milner '36 (penalty), Firmino '90+2 / Meunier '41, Mbappe '83

Liverpool: Alisson - Alexander-Arnold, Gomez, Van Dijk, Robertson - Milner, Wijnaldum, Henderson - Salah, Sturridge, Mane

Rezerve: Mignolet, Alberto Moreno, Matip, Fabinho, Keita, Shaqiri, Firmino

PSG: Areola - Meunier, Kimpembe, Thiago Silva, Bernat - Rabiot, Marquinsho, Di Maria - Mbappe, Cavani, Neymar
Rezerve: Cibois, Kehrer, Nsoki, Nkunku, Diarra, Draxler, Choupo-Moting

Min. 90+2: GOOOL Liverpool! Mbappe pierde mingea, care mai apoi ajunge la Firmino. Brazilianul înscrie printr-o execuţie de mare clasă.

Min. 83: Goool PSG! Campioana Franţei egalează prin Mbappe, servit perfect de Neymar.

Min. 58: Gol anulat Liverpool după un fault al lui Sturridge asupra portarului de la PSG, Areola.

Min. 41 - GOOOOOOOOL PSG! Meunier reduce din diferenţă pentru PSG cu o execuţie perfectă

Min. 36 - GOOOOOOOL Liverpool! Milner transformă penalty-ul obţinut de Wijnaldum

Min. 30 - GOOOOOOOL Liverpool! Sturiddge deschide scorul, după o centrare perfectă a lui Robertson

LIVE | AS Monaco - Atletico Madrid 1-2 (Telekom Sport 2)
Au marcat: Grandsir '18 / Costa '31, Gimenez '45+1

AS Monaco: Benaglio - Sidibe, Glik, Jemerson, Henrichs - Tielemans, N'Doram, Aholou - Grandsir, Falcao, Chadli
Rezerve: Badiashile, Raggi, Sylla, Traore, Mboula, Diop, Alt Bennasser

Atletico Madrid: Oblak - Juanfran, Godin, Gimenez, Lucas - Correa, Rodrigo, Saul, Koke - Diego Costa, Griezmann
Rezerve: Adan, Montero, Filipe Luis, Moreno, Thomas, Gelson Martins, Lemar

Min. 45+1 - GOOOOOL Atletico Madrid! Gimenez marchează în prelungirile primei reprize şi o aduce pe Atletico în avantaj

Min. 31 - GOOOOOOOL Atletico Madrid! Costa egalează pentru echipa lui Diego Simeone

Min. 18 - GOOOOOOOL AS Monaco! Grandsir deschide scorul în meciul cu Atletico Madrid!

LIVE | Steaua Roşie - Napoli 0-0 (Telekom Sport 3)

Steaua Roşie: Borjan - Stojkovic, Degenek, Savic, Rodic - Jovicic, Krstisic - El Fardou Ben, Causic, Marin - Boakye
Rezerve: Popovic, Simic, Babic, Ebecilo, Gobeljic, Jovankic, Pavkov

Napoli: Ospina - Hysaj, Raul Albiol, Koulibaly, Mario Rui - Allan, Ruiz, Zielinski - Callejon, Milik, Insigne
Rezerve: Karnezis, Maksimovic, Luperto, Rog, Hamsik, Ounas, Mertens

LIVE | Club Brugge - Borussia Dortmund 0-1 (Telekom Sport 4)
Au marcat: Pulisic 85'

Min. 85: GOOOL Dortmund. Pulisic înscrie după o mare greşeală în apărarea lui Brugge

Club Brugge: Letica - Poulain, Rits, Mitrovic, Denswil - Vlietinck, Vormer, Groeneveld, Vanaken - Wesley, Vossen

Rezerve: Horvath, Dennis, Mechele, Openda, Schrijvers, Cools, Amrabat

Borussia Dortmund: Burki - Piszczek, Akanji, Diallo, Schmelzer - Weigl, Witsel - Sancho, Gotze, Reus - Wolf
Rezerve: Hitz, Zagadou, Hakimi, Philipp, Kagawa, Dahoud, Pulisic

FC Barcelona - PSV 4-0 (Telekom Sport 1)
Au marcat: Messi '32, '77, '88, Dembele '75

Barcelona: ter Stegen - Sergi Roberto, Pique, Umtiti, Jordi Alba - Rakitic, Sergio Busquets, Coutinho - Messi, Suarez, Dembele
Rezerve: Cillessen, Rafinha, Lenglet, Munir, Arthur, Nelson Semedo, Vidal

PSV: Zoet - Dumfries, Schwaab, Viergever, Esmoris Tasende - Rosario, Hendrix, Pereiro - Bergwijn, de Jong, Lozano
Rezerve: Room, Behic, Isimat-Mirin, Malen, Gutierrez, Ramselaar, Sainsbury

Min. 88 - GOOOOOOOOL FC Barcelona! Messi face hattrickul şi stabileşte scorul final

Min. 77 - GOOOOOOOOL FC Barcelona! Messi reuşeşte "dubla"

Min. 75 - GOOOOOOOOL FC Barcelona! Dembele marchează la capătul unei faze superbe

Min. 32 - GOOOOOOOOL Messi marchează primul gol din grupele Ligii Campionilor în acest sezon. Execuţie fabuloasă a argentinianului

Inter - Tottenham 2-1 (Telekom Sport 2)
Au marcat: Icardi '86, Vecino '90+2 / Eriksen '53

Inter Milano: Handanovic - Skriniar, de Vrij, Miranda, Asamoah - Vecino, Brozovic - Politano, Nainggolan, Perisic - Icardi
Rezerve: Berni, Padelli, Ranocchia, Borja Valero, Candreva, D'Ambrosio, Keita Balde

Tottenham: Vorm - Aurier, Sanchez, Vertonghen, Davies - Dembele, Dier, Erisken, Lamela - Kane, Son
Rezerve: Gazzaniga, Rose, Walker-Peters, Winks, Wanyama, Lucas, Llorente

Min. 90+2 - GOOOOOOOOL Inter! Vecino dă lovitură în prelungiri şi aduce victoria pentru gazde

Min. 86 - GOOOOOOOOOL Inter! Icardi egalează cu o execuţie superbă

Min. 53 - GOOOOOOOOOL Tottenham! Eriksen a deschis scorul cu un şut deviat

Inter este pregătită să revină în Liga Campionilor după o lungă absenţă

UPDATE | Comentatorul partidei dintre FC Barcelona şi PSV, Vlad Enăchescu, ne aduce ultimele detalii de pe Camp Nou

Faza grupelor Ligii Campionilor, sezonul 2018-2019, debutează în forţă, cu meciuri de cinci stele. Începând din acest sezon, meciurile din faza grupelor se dispută de la ore diferite: 19:55 şi 22:00, iar iubitorii fotbalului vor avea parte de un adevărat festin, marţea şi miercurea, în direct pe Telekom Sport.

• Ca şi până acum, pe www.telekomsport.ro vei putea urmări în timp real tot ce se întâmplă în serile de Liga Campionilor.

Barcelona - PSV şi Inter - Tottenham, primele meciuri ale sezonului
Marţi, de la 19:55, se joacă meciurile din Grupa B. În direct pe Telekom Sport 1, e programată partida Barcelona - PSV Eindhoven, iar pe Telekom Sport 2se joacă meciul Inter - Tottenham.

Fiecare punct contează într-o grupă în care calificarea se va juca foarte probabil până în ultima etapă. Barcelona îşi începe campania pe teren propriu, iar în faţa catalanilor se va afla campioana Olandei, PSV Eindhoven.

LIVE VIDEO | Liverpool - PSG, marţi, de la 22:00, Telekom Sport 1.
Spectacolul continuă de la 22:00, cu alte partide spectaculoase, capul de afiş fiind ţinut de confruntarea Liverpool - PSG, din Grupa C.

Finalistă din sezonul trecut se va afla faţă în faţă cu campioana Franţei, o echipă care are drept obiectiv câştigarea trofeului, după mai multe tentative eşuate.