VIDEO | Man.City debutează cu o victorie în Champions League | Stones a reuşit o ”dublă”

Manchester City îşi începe aventura din Liga Campionilor cu o victorie categorică pe terenul olandezilor de la Feyenoord.

Feyenoord n-a rezistat decât 3 minute în faţa ”Cetăţenilor”. În minutul 3, Stone a marcat primul gol al meciului, iar 7 minute mai târziu Aguero înscria pentru 2-0. Elevii lui Guardiola au mai marcat încă o dată până la pauză prin Jesus, în minutul 25. În partea a doua (min. 63), Stone reuşea dubla şi stabilea rezultatul final, Feyenoord - Man. City 0-4.

VEZI REZUMATUL MECIULUI AICI

Echipele de START:

Feyenoord (4-3-3): Jones - St.Juste, van der Heijden, Botteghin, Nelom - El Ahmadi, Amrabat, Vilhena - Berghuis, Kramer, Boetius

Man.City (3-5-2): Ederson - Stones,  Fernandinho, Otamendi - Walker, de Bruyne, B. Silva, D.Silva, Mendy - Aguero, Jesus

Afla mai multe despre: feyenoordmanchester cityliga campionilorfeyenoord citytelekom sporttelekom sport 4